4 grudzień 2022

Przywrócone zostały dostawy gazu do gmin Dębno i Mieszkowice w Zachodniopomorskiem

zdjęcie: Przywrócone zostały dostawy gazu do gmin Dębno i Mieszkowice w Zachodniopomorskiem / fot. PAP
fot. PAP
Przywrócone zostały dostawy gazu do mieszkańców gmin Dębno i Mieszkowice w woj. zachodniopomorskim oraz do większości mieszkańców gminy Bogdaniec w woj. Lubuskim – podała w niedzielę Polska Spółka Gazownicza.
REKLAMA

„W związku z awarią gazociągu wysokiego ciśnienia w m Łupowo w województwie lubuskim Polska Spółka Gazownictwa z Grupy Orlen informuje, że przywrócone zostały dostawy gazu do mieszkańców gmin Dębno i Mieszkowice w województwie zachodniopomorskim oraz do większości mieszkańców gminy Bogdaniec w województwie lubuskim. Odbiorców, którzy byli nieobecni w lokalach podczas próby nagazowania, a którzy nie mają nadal gazu, prosimy o kontakt na nr 992” – podała w niedzielę Polska Spółka Gazownicza w komunikacie.

Firma poinformowała także, że w gminach Witnica i Kostrzyn nad Odrą w województwie lubuskim zwiększona liczba ekip monterskich PSG wciąż wykonuje prace, mające na celu jak najszybsze przywrócenie dostaw paliwa gazowego do wszystkich odbiorców.

„Ponieważ tempo prac jest zależne od dostępu służb PSG do domów i mieszkań, do których wstrzymano dostawy gazu, Polska Spółka Gazownictwa z Grupy Orlen zwraca się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie dostępu do tych lokali. Służby PSG będą w tych gminach pracowały całą dobę” – czytamy w komunikacie.

Do uszkodzenia gazociągu w Łupowie w woj. lubuskim doszło w sobotę podczas robót ziemnych wykonywanych przez firmę zewnętrzną. W wyniku awarii poszkodowanych zostało dwóch robotników.

Polska Spółka Gazownictwa jest Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce. Dystrybuuje gaz poprzez ponad 200 tys. km gazociągów.(PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kalisz
8.7°C
wschód słońca: 06:33
zachód słońca: 17:26
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:30
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 18:00
miejsce
Akcelerator Kultury, Kalisz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 18:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz,...
wstęp biletowany