reklama
kategoria: Inne
27 marzec 2015

Supermarket w miejscu dawnego basenu

zdjęcie: Supermarket w miejscu dawnego basenu / fot. google street viev/ https://www.google.pl/maps/@51.748587,18.053697,3a,75y,193.72h,87.62t/data=!3m4!1e1!3m2!1sHNAeLG8dJZ75nqh9ubjl8w!2e0!6m1!1e1
fot. google street viev/ https://www.google.pl/maps/@51.748587,18.053697,3a,75y,193.7 2h,87.62t/data=!3m4!1e1!3m2!1sHNAeLG8dJZ75nqh9ubjl8w!2e0!6m1 !1e1
Niepewny jest los basenu Delfin na osiedlu Dobrzec w Kaliszu. Ratusz Ratusz dostrzegł sporo usterek, które będą wymagały sporego nakładu finansowego. Właściciel budynku twierdzi, że jeśli miast nie będzie zainteresowane zakupem obiektu sprzeda go jednej z sieci handlowych. Czy zatem niebawem będziemy chodzić na zakupy do nowego supermarketu?
REKLAMA

W Delfinie zakończyła się ekspertyza stanu technicznego. Wyniki nie są zachwycające. Okazuje się, że obiekt będzie wymagał znacznych nakładów finansowych. Naprawić trzeba między innymi system wentylacji oraz nieckę basenową. Właściciel nie do końca zgadza się z wynikami przeprowadzonych badań, wskazał kilka błędów. Ratusz ma nadzieję, że znajdzie on argumenty potwierdzające słuszność swojego stanowiska. 

W tej sytuacji pod znakiem zapytania stanęło kupno obiektu przez miasto. Wartość nieruchomości oszacowana na 2 mln złotych, jednak pozostaje kwestia zadłużenia, które wynosi 200 tyś. złotych. Do tego niekorzystne wyniki ekspertyzy mogą sprwić, że Ratusz nie kupi basenu. 

Przed wyborami koalicja rządząca chciała wznowić dzaiłalność pływalni, zbierano nawet podpisy, o to aby basen reaktywować. Obecnie zapał urzędu w tej kwestii nieco osłabł. Właściciel został poproszony o uzupełnienie informacji dotyczących hipoteki obiektu. 

Właściciel zapowiada jednak, że jeśli Ratusz będzie zbyt długo zwlekał z decyzją o zakupie budynku lub całkowicie zrezygnuje z jego kupna, będzie zmuszony szukać innego kupca. Podobno zakupem budynku zainteresowani są przedstawiciele sieci handlowej. Przedsiębiorca nie będzie więc czekał w niskończoność na decyzję uzędu.

Czy zatem niebawem będziemy mieli pod nosem kolejny sklep czy basen? To zależy od decyzji urzędników. Niedługo przekonamy się jak poważnie podchodzą oni do przedwyborczych obietnic.


 
 

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kalisz
21.5°C
wschód słońca: 05:17
zachód słońca: 20:11
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2025-05-10 16:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-10 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-10 19:00
miejsce
Muzeum Historii Przemysłu,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-17 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany