4 maj 2021

Niedzielski: dawki przeznaczone na szczepienia majówkowe pochodziły z odrębnej puli

Dawki przeznaczone na szczepienia majówkowe pochodziły z odrębnej puli – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do zarzutu, że przez zastrzyki wykonywane w trakcie majówki szczepionki nie dojechały do punktów, które miały szczepić w kolejnych dniach.
REKLAMA

Szefa resortu zdrowia na wtorkowej konferencji prasowej zapytano m.in. problemy z anulowaniem wyznaczonych wizyt w punktach szczepień przez osoby, które zaszczepiły się w mobilnych punktach szczepień podczas długiego weekendu majowego. Osoby takie – według doniesień mediów – nie miały możliwości anulowania wizyty ani przez Internetowe Konto Pacjenta, ani przez infolinię 989.

"Problem jest nam znany i będziemy prawdopodobnie ręcznie usuwali te terminy" – powiedział Niedzielski.

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz dodał, że nad anulowaniem wszystkich wizyt osób, które się już zaszczepiły, pracuje Centrum e-Zdrowia.

Niedzielski odniósł się również do zarzutu, że przez majówkową akcję szczepień do niektórych punktów nie dojechały szczepionki, które miały zostać podane w kolejnych dniach.

"Jeżeli chodzi o kwestię szczepienia i dawek przeznaczonych na szczepienia majówkowe, to była to według mojej wiedzy odrębna pula" – poinformował Niedzielski.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

mchom/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2021-09-18 19:00
miejsce
Aula PWSZ, Kalisz, ul. Nowy Świat 4
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 19:00
miejsce
Hala Kalisz Arena, Kalisz, S....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-02 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany