25 czerwiec 2021

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

fot. KMP w Kaliszu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Przedstawiciele tych służb monitorują zachowania uczestników ruchu związane m.in. z ignorowaniem znaku STOP, czy wjazdem na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej lub zamykających się rogatek. Podejmowane działania mają na celu kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych.
REKLAMA

Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów - to główne przewinienia kierowców samochodów, podobnie zachowują się piesi i rowerzyści.

Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

Pamiętajmy:

Pociąg to masa kilkuset, czy kilku tysięcy ton. Na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę dojeżdżając do przejazdu kolejowego. Dlatego policjanci, postawili sobie za cel podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2021-10-02 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 16:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany