Kalisz: organizacja ruchu przy cmentarzach na Wszystkich Świętych
Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych w Kaliszu
Informacje przekazane przez KMP w Kaliszu dotyczą zmian w organizacji ruchu i wyznaczenia tymczasowych parkingów przy kaliskich cmentarzach w dniach 31 października do 3 listopada. Poniżej szczegóły przygotowane wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich.
Cmentarz przy ul. Poznańskiej
- 1 listopada w godz. 6:00 do 18:00 na odcinku ul. Poznańskiej od Al. Wojska Polskiego do Ronda NSZZ Solidarność przejazd w obu kierunkach będzie możliwy wyłącznie dla autobusów KLA i samochodów TAXI.
- Dla pozostałych pojazdów wjazd w ul. Poznańską będzie możliwy tylko od strony Al. Wojska Polskiego w kierunku ronda. Powrót w kierunku centrum możliwy jest wyłącznie przez ul. Stanczukowskiego lub ul. Piłsudskiego.
- Od 31 października do 3 listopada wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe na terenach trawiastych przylegających do cmentarza. W razie warunków terenowych planowany jest także parking przy ul. Poznańskiej na działce w odległości około 400 m od cmentarza.
- W dniach 31 października do 3 listopada udostępniony będzie także plac służący do ważenia pojazdów po prawej stronie ul. Poznańskiej przy końcu Cmentarza Komunalnego.
- W dniu 1 listopada parkowanie możliwe będzie również na parkingach przy sklepach Carrefour i Decathlon.
Cmentarz przy ul. Łódzkiej
W dniach od 31 października do 3 listopada włącznie udostępnione będą zewnętrzne pasy ruchu na jezdni ul. Łódzkiej na odcinku ul. Miła – ul. Rajskowska. Parkowanie na tych pasach będzie odbywać się ukośnie względem osi jezdni.
Cmentarz przy ul. Częstochowskiej
Organizacja ruchu i parkowania będzie analogiczna jak w roku poprzednim. W okresie od 31 października od godz. 6:00 do 3 listopada do godz. 00:00 wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na chodniku na odcinku od skrzyżowania z ul. Budowlanych do restauracji "Aljo".
W dniu 1 listopada parkowanie będzie możliwe na parkingu obiektu PSS Społem przy ul. Częstochowskiej 149 naprzeciw straży pożarnej.
Prosimy kierowców o stosowanie się do oznakowania i poleceń policjantów oraz o korzystanie z wyznaczonych parkingów w celu zapewnienia bezpieczeństwa i płynności ruchu.
źródło informacji: KMP w Kaliszu / policja.pl









