13 lipiec 2021

Niewybuchy z okresu II Wojny Światowej

fot. KMP w Kaliszu
Wczoraj oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został powiadomiony o odnalezieniu niewybuchów. Pozostałości z okresu II Wojny Światowej zostały odnalezione nad brzegiem rzeki Prosny. Niebezpieczne przedmioty policjanci przekazali saperom z Inowrocławia.
REKLAMA

Informacje o odnalezieniu niewybuchu w pobliżu rzeki Prosny przekazał policjantom wędkarz. Na miejsce zosta li skierowan i funkcjonariusz e przeszkol eni w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, któr zy ustal ili , że niewybuch, to pociski artyleryjski z okresu II Wojny Światowej. Policjanci sprawdzili pobliski teren i odnaleźli kolejne niewypały z okresu wojny. Łącznie zabezpieczono ponad 20 sztuk pocisków artyleryjskich i granatów moździerzowych. Ze względu na to, że tego typu materiały są szczególnie neibezpieczne, ponieważ w każdej chwili może dość do wybuchu, obszar na którym odnaleziono niebezpieczne przedmioty został zabezpieczony przez policjantów, do czasu przyjadu patrolu saperskiego.

Ostatecznie wszystkie wydobyte niewypały zostały przekazane saperom z Jednostki Wojskowej 1523 w Inowrocławiu. Niewybuchy trafią do neutralizacji, podczas której zostaną zdetonowane

Apelujemy do wszystkich o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia niewypałów. Takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Należy też jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2021-10-02 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 16:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany