24 czerwiec 2021

Oznakuj swój rower

fot. KMP w Kaliszu
W ramach projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji" została uruchomiona platforma- usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim.
REKLAMA

Sezon rowerowy w pełni, niektórzy bardzo chętnie korzystają z tej formy transportu. Niestety w tym czasie przypominają o sobie również amatorzy cudzej własności. Nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Jednak jak pokazuje doświadczenie można w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży, zachowując się po prostu rozsądnie. Powinniśmy pamiętać o tym, że to często okazja czyni złodzieja. Sprawą oczywistą jest wykorzystanie do zabezpieczenia roweru specjalnej blokady. Dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą naszego jednośladu jest jego oznakowanie.

W tym celu roku ruszyła usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim.

Aby zarejestrować i oznakować rower należy zadzwonić pod numer 47 77 51470 aby wskazać dogodny dla siebie termin oraz godzinę. Pamiętać należy aby zabrać ze sobą:

- dowód własności roweru,

- pesel właściciela,
- dane kontaktowe - numer telefonu/e-mail właściciela.

Jeżeli rower zostanie skradziony, użytkownik oznaczy go na platformie jako zaginiony. W momencie kiedy policjanci odnajdą jednoślad pochodzący z kradzieży, błyskawicznie namierzą właściciela. System będzie pomocny także w przypadku kupna roweru od osoby prywatnej. Nabywca będzie mógł sprawdzić w bazie, czy rower nie jest oznaczony jako zaginiony i w razie potrzeby, zawiadomić Policję.

 

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2021-10-02 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 16:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany