15 kwiecień 2021

Policjanci odnaleźli mercedesa

86-letni mieszkaniec Kalisz zgłosił kradzież swojego mercedesa. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Już po kilku godzinach sprawa była jasna. Pan zaparkował swój pojazd na innym parkingu i całkowicie o tym zapomniał.
REKLAMA

We wtorek 86-letni mieszkaniec Kalisza poinformował policjantów o kradzieży mercedesa, którego jest właścicielem. Z relacji mężczyzny wynikało, że dzień wcześniej zaparkował swój pojazd na jednym z miejsc parkingowych w pobliżu domu. Następnego dnia, okazało się, że auta nie ma.

Sprawą kradzieży pojazdu zajęli się policjanci pionu kryminalnego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy został przeanalizowany przez policjantów zajmując ych się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Bazując na swoim doświadczeniu funkcjonariusze zaczęli dokładnie weryfikować wszystkie informacje. Po kilku godzinach mercedes został odnaleziony na innym parkingu. Samochód był zamknięty i nie nosił śladów uszkodzenia. Policjanci powiadomili o tym fakcie 86-latka. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, mężczyzna przypomniał sobie, że faktycznie zaparkował auto w innym miejscu niż zazwyczaj. Ostatecznie niedoszły pokrzywdzony odzyskał auto.

Apelujemy o rozwagę!

W ciągu roku odnotowujemy kilka podobnych przypadków. Takie sytuacje wynikają najczęściej z roztargnienia zgłaszających. Dodatkowo stres związany z „rzekomą” kradzieżą przeszkadza w logicznym myśleniu oraz ustaleniu faktycznego przebiegu zdarzeń. Dlatego zanim zgłosimy kradzież, postarajmy się uspokoić i przemyśleć, czy minionego dnia mogliśmy zaparkowaliśmy nasze auto w innym miejscu niż zazwyczaj.

Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenie na Policję niepopełnionego przestępstwa może rodzić poważne konsekwencje, w tym nawet odpowiedzialność karną.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2021-09-18 19:00
miejsce
Aula PWSZ, Kalisz, ul. Nowy Świat 4
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 19:00
miejsce
Hala Kalisz Arena, Kalisz, S....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-02 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany