2 lipiec 2021

Wypadek z udziałem jednośladu

fot. KMP w Kaliszu
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Żelazków. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i motoroweru obrażeń doznał 52-letni kierowca jednośladu. Kierującej seatem kobiecie policjanci zatrzymali prawo jazdy.
REKLAMA

W środę, około godz.. 20:30 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na terenie gminy Żelazków. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili wstępnie przebieg zdarzenia. 26-latka kierująca seatem podczas manewru wyprzedzania, najechała na motorowerzystę wykonującego manewr skrętu w lewo. Wyniku zderzenia pojazdów obrażeń doznał 52-latek kierujący jednośladem. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przebieg tego zdarzenia.

Kierująca samochodem osobowym ma zatrzymane prawo jazdy w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób.

Apelujemy do kierujących samochodami oraz jednośladami o wzajemny szacunek na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne i innych.

Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy taki manewr można bezpiecznie wykonać, to jedne z głównych wykroczeń popełnianych przez kierowców. Osoby siedzące za kierownicą samochodów powinny pamiętać, że kie r ujący to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni. Trwa s ezon motocyklowy, więc zanim wykonamy manewr, korzystajmy z lusterek w samochodzie, by upewnić się czy nie narazimy na niebezpieczeństwo kierującego jednośladem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2021-10-02 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 16:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany