22 czerwiec 2021

Zatrzymani podczas meczu piłki nożnej

Trzy osoby zatrzymane przez policjantów podczas meczu piłkarskiego usłyszały zarzuty w związku ze złamaniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych. Zatrzymani, to dwie kobiety w wieku 31 i 34 lat oraz 20-letni mężczyzna. Wszyscy nie tylko odpowiedzą za złamanie przepisów, ale mogą zostać również objęci zakazem wstępu na imprezy masowe.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło 19 czerwca br. p odczas meczu rozgrywanego na terenie S tadionu M iejskiego w Kaliszu. Tuż przed zakończeniem sportowych rozgrywek d wie kobiety siedzące na trybunach odpaliły race, a następnie przeskakując przez ogrodzenie opuściły sektor i wtargnęły na teren boiska. Po chwili do kobiet dołączył mężczyzna. Po końcowym gwizdku wszystkie osoby wbiegły na murawę, gdzie zostały ujęte przez służbę ochrony i przekazane funkcjonariuszom Policji.

Kobiety w wieku 31 i 34 lat oraz 20-letni mężczyzna zostali zatrzymani . Wszyscy usłyszeli zarzuty związane ze złamaniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej (meczu, koncertu) odpowiada organizator. To służby porządkowe organizatora zobowiązane są, by usunąć osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem obiektu, czy regulaminem imprezy masowej. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, na teren imprezy masowej zabrania się wnoszenia i posiadania przez osoby w niej uczestniczące m.in. broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2021-10-02 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 16:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany