1 grudzień 2023

Pomagajmy!

fot. KMP w Kaliszu
Zimowa aura i związane z nią niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia osób bezdomnych. Wzorem lat ubiegłych kaliscy policjanci kontrolują miejsca, w których bezdomni szukają schronienia na zimę. Każda z napotkanych tam osób, informowana jest o placówkach, w których czeka na nich pomoc i bezpieczny nocleg.
REKLAMA

Co roku zimą, z powodu wyziębienia organizmu umierają osoby bezdomne. Teraz, kiedy mroźne dni i noce są szczególnie trudne dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową, osoby bezdomne szukają najczęściej schronienia na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.

To właśnie w związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, funkcjonarusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odwiedzają miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Patrole kontrolują pustostany, altany na ogródkach działkowych oraz domy przeznaczone do wyburzenia. Wszystkie napotkane w nich osoby są informowane o miejscach, w których mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku, czy miejsca, w którym można się ogrzać. Policjanci tłumaczą bezdomnym, jak niebezpiecznie jest nocowanie w tak niskich temperaturach, w miejscach pozbawionych ogrzewania.

Pomimo, iż na co dzień policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, może zdarzyć się tak, że nie uda się im dotrzeć do wszystkich potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich Państwa. Nie bądźmy obojętni! Informujmy Policję o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Zwracajmy również uwagę na osoby będące pod wpływem alkoholu. Nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach, na dworcach czy w parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb może przyczynić się do uratowania komuś życia.

 

Wszelkie zgłoszenia można kierować na numer alarmowy 112.

 

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kalisz
6.3°C
wschód słońca: 06:33
zachód słońca: 17:26
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 15:30
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 18:00
miejsce
Akcelerator Kultury, Kalisz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-03 18:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz,...
wstęp biletowany