Przejdź do treści
12°CPowietrze: bardzo dobre Prosna: 71 cm bez zmian wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:06 · zachód 18:00
reklama
Sprawy w Sejmie

Głosowanie proceduralne dotyczące druku nr 3101

18.09.2026 09:11, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 14

Wynik głosowania

Przyjęte wniosek o skrócenie terminu, o którym mowa w art. 37 ust. 4 regulaminu Sejmu w sprawie przedłożenia z druku nr 3101

Za głosowało 274 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
274 62,3%
Przeciw
24 5,5%
Wstrzymało się
142 32,3%
Nie głosowało
20

Procenty liczone od 440 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Kalisz

Za 7

Wstrzymali się 5

Posłowie związani z miastem Kalisz

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3101

projekt dotyczy ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych poprzez: 1) wprowadzenie instrumentu natychmiastowego zatrzymania na 3 miesiące prawa jazdy za najbardziej niebezpieczne naruszenia popełnione na przejazdach kolejowych, 2) zaostrzenie sądowego środka karnego w postaci...

Sprawozdawca: Mirosław Suchoń

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156150006
PiS146011396
Rozwój Plus4138120
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2119002
Konfederacja1601501
Centrum1515000
Polska 20501512003
niezrzeszeni75110
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 14:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 09:59