Przejdź do treści
12°CPowietrze: bardzo dobre Prosna: 71 cm bez zmian wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:06 · zachód 18:00
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 44 Sprawozdanie Komisji o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, rządowym oraz poselskim projektach ustaw o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami (druki nr 316, 1929, 1933, 2792 i 2792-A) - trzecie czytanie

18.09.2026 10:34, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 39

Wynik głosowania

Przyjęte poprawka 11

Za głosowało 430 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
430 99,3%
Przeciw
0 0,0%
Wstrzymało się
3 0,7%
Nie głosowało
27

Procenty liczone od 433 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Kalisz

Za 12

Posłowie związani z miastem Kalisz

O czym było głosowanie

Przedstawiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt prezydencki, stan: uchwalony, druki nr 316, 2792, 2792-A

projekt dotyczy systemowego uregulowania korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami z usługi asystencji osobistej i stworzenia w ten sposób trwałych warunków dla osób z niepełnosprawnościami do realizacji możliwie pełnego samodzielnego życia

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Rządowy projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 1929

projekt dotyczy systemowego uregulowania usługi asystencji osobistej jako obligatoryjnego i powszechnie dostępnego, w wybranej przez osobę z niepełnosprawnością formie, instrumentu wsparcia w codziennym funkcjonowaniu m.in. przemieszczaniu się, prowadzeniu domu, załatwianiu spraw urzędowych, a także...

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Poselski projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 1933

projekt dotyczy systemowego uregulowania dostępu do formy wsparcia, jaką jest asystencja osobista

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Maja Ewa NowakPolska 2050Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! W imieniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny przedstawiam dodatkowe sprawozdanie dotyczące projektów ustaw o...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156148008
PiS146140006
Rozwój Plus4138003
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2119002
Konfederacja1616000
Centrum1514001
Polska 20501511004
niezrzeszeni76001
Demokracja Bezpośrednia40031
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 14:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 10:52