Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre Prosna: 72 cm bez zmian środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:08 · zachód 17:58
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 36 Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2025 roku oraz Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2025 roku wraz z komisyjnym projektem uchwały (druki nr 2725 i 2829)

18.09.2026 10:50, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 69

Wynik głosowania

Przyjęte wniosek o przystąpienie do drugiego czytania bez kierowania projektu do komisji

Za głosowało 229 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
229 52,2%
Przeciw
209 47,6%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
21

Procenty liczone od 439 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Kalisz

Za 7

Przeciw 5

Posłowie związani z miastem Kalisz

O czym było głosowanie

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2025 roku. Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2025 roku

inny wnioskodawca, stan: zakończony, druki nr 2725

Komisyjny projekt uchwały w sprawie Sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2025 roku

projekt komisyjny, stan: uchwalony, druki nr 2829

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Joanna LichockaPiSPanie Marszałku! Wysoki Sejmie! Jesteśmy przeciwko przyjęciu tej uchwały komisji, bo ona jest po prostu zwykłą zemstą za działania Krajowej Rady Radiofonii i...
  • Michał KrawczykKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Zajmowaliśmy się sprawozdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podczas posiedzenia Komisji Kultury 1 lipca. Zajmowaliśmy się...
  • Paweł JabłońskiRozwój PlusWysoka Izbo! Szanowni Państwo! Dyskutujemy o przyjęciu sprawozdania organu, na czele którego w dalszym ciągu stoi człowiek, który dzisiaj przebywa w areszcie...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156148008
PiS146014204
Rozwój Plus4103803
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2120001
Konfederacja1601600
Centrum1515000
Polska 20501512003
niezrzeszeni73310
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 00:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:18