Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre Prosna: 72 cm bez zmian środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:08 · zachód 17:58
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 14 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o wychowaniu patriotycznym zmieniającej niektóre ustawy (druki nr 671, 2881 i 2881-A)

18.09.2026 11:19, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 89

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek mniejszości 1

Za głosowało 7 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
7 1,6%
Przeciw
249 57,0%
Wstrzymało się
181 41,4%
Nie głosowało
23

Procenty liczone od 437 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Kalisz

Przeciw 7

Wstrzymali się 5

Posłowie związani z miastem Kalisz

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o wychowaniu patriotycznym zmieniająca niektóre ustawy

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 671, 2881, 2881-A

projekt dotyczy ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej jako organu eksperckiego, stabilizującego polski system edukacji; wprowadzenia nowych form edukacji obywatelskiej przygotowującej do odpowiedzialności za Ojczyznę oraz uwspółcześnienie zadań edukacyjnych i wychowawczych w szkołach

Sprawozdawca: Wiesław Różyński

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Wiesław RóżyńskiPSL-Trzecia DrogaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Premierze! Do komisji edukacji podczas drugiego czytania zgłoszono 10 poprawek. Komisja rekomenduje odrzucić poprawki 1., 7...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156014907
PiS146001397
Rozwój Plus4100383
PSL-Trzecia Droga3213001
Lewica2102001
Konfederacja1601510
Centrum1501500
Polska 20501501203
niezrzeszeni72410
Demokracja Bezpośrednia40121
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 02:05; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:43