Przejdź do treści
8°CPowietrze: bardzo dobre Prosna: 72 cm bez zmian środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:08 · zachód 17:58
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 14 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o wychowaniu patriotycznym zmieniającej niektóre ustawy (druki nr 671, 2881 i 2881-A)

18.09.2026 11:21, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 93

Wynik głosowania

Przyjęte poprawki nr 3 i 10

Za głosowało 258 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
258 59,0%
Przeciw
1 0,2%
Wstrzymało się
178 40,7%
Nie głosowało
23

Procenty liczone od 437 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Kalisz

Za 7

Wstrzymali się 5

Posłowie związani z miastem Kalisz

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o wychowaniu patriotycznym zmieniająca niektóre ustawy

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 671, 2881, 2881-A

projekt dotyczy ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej jako organu eksperckiego, stabilizującego polski system edukacji; wprowadzenia nowych form edukacji obywatelskiej przygotowującej do odpowiedzialności za Ojczyznę oraz uwspółcześnienie zadań edukacyjnych i wychowawczych w szkołach

Sprawozdawca: Wiesław Różyński

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Wiesław RóżyńskiPSL-Trzecia DrogaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Premierze! Do komisji edukacji podczas drugiego czytania zgłoszono 10 poprawek. Komisja rekomenduje odrzucić poprawki 1., 7...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156150006
PiS146101378
Rozwój Plus4100392
PSL-Trzecia Droga3230002
Lewica2120001
Konfederacja1616000
Centrum1514100
Polska 20501512003
niezrzeszeni75020
Demokracja Bezpośrednia43001
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 05:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:44