Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre Prosna: 72 cm bez zmian środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:08 · zachód 17:58
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 35 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3102 i 3107)

18.09.2026 11:37, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 116

Wynik głosowania

Przyjęte wniosek o przystąpienie do trzeciego czytania bez kierowania projektu do komisji

Za głosowało 250 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
250 59,0%
Przeciw
23 5,4%
Wstrzymało się
151 35,6%
Nie głosowało
36

Procenty liczone od 424 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Kalisz

Za 7

Wstrzymali się 5

Posłowie związani z miastem Kalisz

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3102, 3107

projekt dotyczy zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności funkcjonowania rynku energii elektrycznej. Nowe przepisy porządkują zasady działania centralnego systemu informacji rynku energii, ułatwią rozliczenia w przypadku problemów z systemami informatycznymi oraz wzmocnią obowiązek przekazywania...

Sprawozdawca: Mariusz Popielarz

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156148008
PiS146101378
Rozwój Plus41200813
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2119002
Konfederacja1601600
Centrum1515000
Polska 20501512003
niezrzeszeni74120
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem40040
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 02:05; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:44