19 kwiecień 2021

Poszukiwany usłyszał zarzuty w związku z przestępczością narkotykową

fot. KMP w Kaliszu
Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zatrzymali 32-latka poszukiwanego przez sąd i dwie prokuratury. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli narkotyki. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie. Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zauważyli w pojeździe mężczyznę, który był poszukiwany. Auto wjechało na teren jednej z posesji w centrum Kalisza. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Pojazd został zatrzymany, a podróżujące nim dwie osoby wylegitymowano i sprawdzo no w policyjnych bazach danych. Już po chwili okazało się, że kierujący pojazdem 32-latek był poszukiwany przez sąd i dwie prokuratury.

Podczas dalszych czynności związanych z zatrzymaniem 32-latka. Policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych, a także gotówkę. Wstępne badanie zabezpieczonych środków testerem narkotykowym wykazało, że zawierają one w swoim składzie substancje zabronione.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Podejrzany usłyszał już zarzuty, które przedstawił mu Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Mężczyzna odpowie za posiadanie oraz usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kaliszu

kiedy
2021-09-18 19:00
miejsce
Aula PWSZ, Kalisz, ul. Nowy Świat 4
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 19:00
miejsce
Hala Kalisz Arena, Kalisz, S....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-02 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:00
miejsce
Aula UAM im. prof. Jerzego...
wstęp biletowany